Europoje stebime didėjantį privačių namų ūkių įsiskolinimą. Kai kuriose ES valstybėse narėse su šia problema veiksmingai kovojama kuriant skolų konsultavimo paslaugas. Tačiau trylikoje valstybių narių tokių konsultacijų dar nėra. Deja, tarp pastarųjų ir Lietuva.

Vartotojų aljansas kartu su Europos vartotojų skolų tinklu (angl. European consumer debt network, ECDN) įgyvendina tarptautinį projektą PEPPI, kurio metu kurio metu organizavo mokymus įsiskolinusius gyventojus konsultuojantiems specialistams ir sukūrė pagalbinę interneto platformą www.skolai-ne.lt.

PEPPI tai – Europos platformos, skirtos užkirsti kelią pernelyg dideliam įsiskolinimui, sukūrimas.

Projekte dalyvauja trylika šalių. Tai Bulgarija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lietuva, Malta, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija.

PEPPI projektu siekiama:
   1) padidinti skolų konsultavimo pasugų prieinamumą projekto šalyse ir
   2) pagerinti konsultavimo dėl skolų paslaugų teikimo struktūrų veiklos efektyvumą, sukuriant arba stiprinant specialius ekspertų konsultantų tinkus.
Projektą Europos lygmeniu kuruoja ECDN, o Lietuvoje – Vartotojų aljansas.
Projektas prasidėjo 2022 m. liepą ir tęsis iki 2023 m. gruodžio pabaigos.

Apie ECDN: https://ecdn.eu

PEPPI projektą finansuoja Europos Komisija pagal Community Action programą, kovojant su socialine atskirtimi 2002-2006.

Svetainės turinys atspindi tik jos autorių požiūrį ir nebūtinai atspindi Europos Komisijos ar EISMEA požiūrį. Europos Komisija ar EISMEA neatsako už bet kokį šioje svetainėje pateiktos informacijos naudojimą.