Skolininko portretas

Įsiskolinimų klausimas apima labai daug sričių. Taip pat skola pati savaime nebūtinai yra problema, kol žmogus gali išsimokėti jas ir gyvenimo kokybė nenukenčia. Tačiau kaip rodo duomenys, nemažai daliai Lietuvos žmonių jos, deja, sukelia sunkumų. Siekiant suprasti, kur šioje plačioje temoje slypi problema ar problemos ir kuria linkme reiktų vykdyti duomenimis grįstus sprendimus norint padėti problemų su įsiskolinimais turintiems žmonėms svarbu suprasti, kas yra tas skolininkas.

Iki šiol išsamaus skolininko portreto sudaryti nebuvo mėginta. Pateikiama schema (1 pav.), pagal kurią bus renkami duomenys statistiniam skolininko portretui.

1 pav. Duomenys, kurie reikalingi norint susidaryti skolų turinčio asmens portretą. 

Schemoje nurodomos charakteristikos leistų matyti, pvz., kiek tarp pradelstus įsiskolinimus turinčių asmenų yra bedarbių, kokią paramą jie gauna, kiek tarp jų turi nustatytą nedarbingumą ar augina daugiau kaip 3 vaikus. Apjungus šiuos duomenis kartu su įsiskolinimais ir žinant kam jie įsiskolinę ir koks tų skolų dydis, galima svarstyti, kurioje vietoje reikalinga pagalba.

Šioje apžvalgoje tai nebus plačiau nagrinėjama, nes duomenys dar renkami. Tačiau projekto eigoje bus išleisti atskiri dokumentai priklausomai nuo galimybės gauti duomenis.

Skaityti plačiau: Skolu-situacijos-Lietuvoje-apzvalga_KL-Simona-ir-Rokas_2022-12-16.pdf (kurklt.lt)